• Škola v prírode - 1. stupeň

• Oznam

Riaditeľstvo  Základnej školy s materskou školou M. R. Štefánika Vám oznamuje, že škola v prírode  pre žiakov I. stupňa  sa uskutoční

v:  Trenčianskej Teplej Oliwa resort Twistovo

v termíne: máj - jún

Cena: cca 170 -180 eur??? (autobus, pobyt, animátori, výlet – podľa rozpočtu).

Prosíme o vyplnenie predbežného záujmu do Švp  a zaslanie (odovzdanie tr. učiteľovi) do 13.9.2019.

Predbežná prihláška

• Oznam pre prvákov

• V pondelok (2.9.2019) majú prísť žiaci 1. ročníka do školy aj so školskými aktovkami. Prvý deň bude zoznamovací a v škole zotrvajú do 10,00 hod. Po 10,00 si ich rodičia môžu vyzdvihnúť v triedach.

O 16,00 hod. sa uskutočnia triedne aktívy rodičov a učiteľov 1. ročníka.

• Zoznam vecí, potrieb a učebných pomôcok do 1. ročníka September 2019

• Písanky:

Odporúčane zošity zatiaľ nekupovať. Tie sa zakúpia až po dohode s triednou učiteľkou, triednym učiteľom na prvom triednom aktíve. Obaly na zošity sa dokúpia postupne.

Peračník :

ceruzka č 2 – 3ks (vždy zastrúhané)
            nožnice (kvalitné)
            pastelky (vždy zastrúhané)
            guma
            strúhadlo na ceruzky tyčinkové lepidlo (kvalitné)
            neskôr budú ešte potrebovať bombičkové pero (plniace) - zatiaľ nekupovať

Telesná výchova :

tričko s krátkym rukávom
            tepláky
            ponožky tenisky s bielou podrážkou (botasky)
            všetko podpísať, alebo inak označiť a priniesť vo vrecúšku na stiahnutie – vrecúško tiež označiť

Výtvarná výchova :

pracovný plášť (staré tričko alebo stará košeľa)
            voskovky
            vodové farby
            štetec guľatý  2 ks (rozdielne veľkosti)

štetec plochý 1 ks
            igelit na ľavicu pohár na vodu
            všetko podpísať alebo označiť a priniesť výkresy A4 – 20ks a A3 - 20ks, sadu farebných papierov

Ďalej :

prezuvky
            papierové vreckovky – celé balenie

V septembri počítajte aj s určitými výdavkami na ZRPŠ, triedny fond, stravné, poplatky za Školský klub detí a iné – podľa požiadaviek školy a jednotlivých triednych učiteliek a učiteľov.

• SLUŽBY POČAS PRÁZDNIN V MESIACI JÚL

• Streda  10.7.2019 p. Karvaš  9,00-12,00

17.7.2019 p. Kramaričová  9,00-12,00

24.7.2019 p. Šillová  9,00-12,00

31.7.2019 p. Šillová  9,00- 12,00

Informácie na tel.čísle : 02/ 52 92 34 82

02/ 52 96 84 17

• Nitra nám priniesla šťastie

• Máte radi povesti? Ak áno, určite si obľúbite reláciu RTVS Bola raz jedna povesť. Môžete si ju vypočuť každú nedeľu krátko po pol ôsmej na stanici Rádio Slovensko. Slovenské povesti o hradoch, rytieroch, zámkoch, kaštieľoch, mestách, vrchoch, riekach, čertoch, kráľoch, jazerách, pokladoch, škriatkoch, zvieratách a iných bytostiach a miestach našej vlasti vás určite zaujmú.

V 239. časti, ktorú vysielali 26. mája 2019, odzneli príbehy o najstaršom slovenskom meste Nitra. Deťom II. oddelenia ŠKD (1. B) sa podarilo vypátrať odpovede na tri súťažné otázky. Veľkomoravské knieža, ktorý dal pred smrťou zlomiť synom tri prúty a nepodarilo sa mu presvedčiť ich o súdržnosti, sa volal Svätopluk. Vrch Zobor vypínajúci sa nad mestom má pôvod v mene vojvodu Zubura. Románsky Kostolík svätého Michala nad Dražovcami podľa príbehu vznikol zásluhou uhorského kráľa Štefana. Trošku sme sa zapotili, kým sme našli odpovede na všetky otázky, ale vyplatilo sa. Za správne odpovede sme získali výhru – audiorozprávky Pavla Dobšinského, ktoré prerozprával Dušan Jamrich.

MD

• Čo nám (vám) hovoria farby?

• V Bibiane si do 8. septembra 2019 môžete pozrieť výstavu O Bauhause a malých dizajnéroch. Pracovníci Bibiany pripravili pre návštevníkov nielen peknú výstavu, ale aj tvorivé dielne k nej. Na jednej z nich s názvom Čo nám hovoria farby sa 15. a 29. mája 2019 zúčastnili aj deti II. a IV. oddelenia ŠKD (1. B a 2. A). Pohrali sa na nej s farbami a geometrickými tvarmi. Každému sa podarilo vytvoriť originálny obrázok. Môžete sa o tom presvedčiť.

Čo nám (vám) hovoria farby? - Obrázok 1
          • Čo by bolo, keby... sme žili v počítačovej hre?

• 15. apríla 2019 navštívil deti 1. B redaktor internetového Rádia Junior Tomáš Bartonek. Prišiel sa s deťmi porozprávať o počítačových hrách. Zaujímalo ho, aké hry a s kým sa hrávajú, koľko času trávia ich hraním, či je ťažké vymýšľať také hry a mnoho iných vecí. Ak sa chcete dozvedieť odpovede detí, ako aj to, či existuje súvislosť medzi počítačovými hrami a vedomosťami, vypočujte si ich na Rádiu Junior. Čo by bolo, keby ... sme žili v počítačovej hre?

Čo by bolo, keby... sme žili v počítačovej hre? - Obrázok 1