• Antigénové samotesty na domáce použitie v šk. roku 2022/2023

     • Dobrý deň, milí rodičia,

      Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR sa pripravuje na nasledujúci školský rok 2022/2023 a zároveň na bezpečný návrat žiakov do škôl v súvislosti s ochorením COVID-19.

      Z tohto dôvodu by sme Vás chceli požiadať o zahlasovanie na Edupage, či budete mať záujem o antigénové samotesty na domáce použitie, ktoré budú určené na použitie pred prvým nástupom do školy v školskom roku 2022/2023 a podľa potreby v prípade opätovného výskytu COVID-19 v škole.

      Hlasovanie bude sprístupnené od 31.5.2022 (9:00) do piatka 3.6.2022 (23:50).

      MŠVVaŠ SR plánuje zabezpečiť distribúciu antigénových samotestov na bezpečný návrat do škôl v školskom roku 2022/2023 na konci školského roka 2021/2022, aby ste dostali antigénové samotesty ešte pred letnými prázdninami.

      Vopred zdôrazňujeme, že rodičia, ktorí požiadajú o antigénové samotesty, budú povinní v prípade zvýšeného výskytu COVID-19 testy používať a nahlasovať každé vykonanie antigénového samotestu podľa inštrukcií MŠVVaŠ SR.

      Prihlasujete iba tých žiakov, ktorí budú v šk. roku 2022/2023 i naďalej žiakmi našej školy.

     • PO DLHOM ČASE V NAŠEJ OBĽÚBENEJ GALÉRII 19

     • V pondelok 16.5.2022 sme so žiakmi 9.B a 6.A po dlhej covidovej pauze opäť navštívili Galériu 19. Veľkou poctou pre nás bolo to, že komentovanú prehliadku k výstave viedol kurátor výstavy p. Marián Meško a samotná autorka výstavy p. Sara Zahorjanová, ktorá kvôli nám pricestovala až z Prahy, kde aktuálne žije a tvorí. Žiaci p. výtvarníčku „vyspovedali“ a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií z jej života a procesu tvorby. Už teraz sa tešíme na ďalšiu zaujímavú výstavu.

     • DEŇ EURÓPY V STAREJ TRŽNICI

     • Deň Európy - 9.máj je oslavou mieru a jednoty v Európe. Naši siedmaci si tento deň pripomenuli účasťou na zaujímavej akcii, ktorá sa konala v Starej tržnici. Program bol veľmi pestrý, okrem diskusií, zaujímavých kvízov a workshopov sme si mohli pozrieť aj divadelné predstavenie podľa hry Heimatkleid od Kirsten Fuchs: Naše šaty v prevedení divadla LUDUS. Každý z nás odišiel bohatší nielen o vysúťažené vecné predmety, ale aj o nové vedomosti a zážitky.

     • Dôležitý oznam

     •  

      Dňa 18. 5. 2022 sa na škole uskutoční Testovanie 5. 

      Žiaci 6. - 9. roč. majú v tento deň štúdium na doma a sú odhlásení z obedov. 

      Vyučovanie žiakov 1. - 4. r. prebieha podľa rozvrhu hodín.

                                                                  Mgr. M. Hronská 

                                                                          riad. školy

     • Obrovský úspech v medzinárodnej výtvarnej súťaži LIDICE 2022

     • Medzinárodná výtvarná súťaž LIDICE bola založená v roku 1967 k ucteniu pamiatok detských obetí z českej obce Lidice, zavraždených nemeckými nacistami a všetkých ďalších detí, ktoré zahynuli vo vojnových konfliktoch. Tohto roku sa konal jubilejný 50. ročník a jeho témou bolo „múzeum“. Do súťaže bolo prihlásených 14 527 výtvarných prác z celého sveta. Práce našich žiakov boli ocenené lidickou medailou za kolekciu grafiky, čo je najvyššie ocenenie v súťaži, a to práca Jurka M., Zarky W., Dianky F. (5.A), Lejky D., Agnes F. (7.A), Bruna F. (8.C), Bibiany B. (9.B) a ďalšia práca Jurka M. (5.A) bola ocenená čestným uznaním. Slávnostná vernisáž sa v Lidiciach uskutoční 2.júna. Srdečne blahoželáme a tešíme sa z obrovského úspechu! 

     • OK v malom futbale mladších žiakov

     • Po dvoch rokoch obdobia bez športových súťaží si žiaci našej školy opäť mohli zmerať sily vo futbale.

      Po troch víťazstvách v predkole súťaže, kde sme postupne zdolali ZŠ Palackého 3:2, ZŠ Dunajskú 4:0 a ZŠ Vazovovu 2:0, mohli chalani ako víťazi pokračovať vo finálovom kole, ktoré sa odohralo 4.mája na NŠK 1922.

      Po slušnom výkone sme porazili ZŠ Mudroňovu 6:4 ale na ZŠ Palackého a ZŠ Palisády (Deutche Schule) sme už nestačili. Konečné tretie miesto bolo zaslúžené a ceny si žiaci prevzali od predsedu SFZ p.Kováčika.

      Za spomenutie určite stojí aj fakt, že Alex Z. bol druhým najlepším strelcom turnaja s trinástimi presnými zásahmi.

      Reprezentovali nás: Kirill Ch., Konstantin Ch., Matej H., Lukáš D., Richard R., Martin P., Matúš J., Alex Z., Juraj K.

      Gratulujeme!

     • Cena Ministerstva školstva vo výtvarnej súťaži

     • Naši šikovní výtvarníci sa zapojili do 9. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže Memoriál Milana Rastislava Štefánika s podtitulom Nebeské divadlo. Práca našej žiačky Lejky D. zo 7.A získala v súťaži Cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie pekné práce!