• PO DLHOM ČASE V NAŠEJ OBĽÚBENEJ GALÉRII 19

• V pondelok 16.5.2022 sme so žiakmi 9.B a 6.A po dlhej covidovej pauze opäť navštívili Galériu 19. Veľkou poctou pre nás bolo to, že komentovanú prehliadku k výstave viedol kurátor výstavy p. Marián Meško a samotná autorka výstavy p. Sara Zahorjanová, ktorá kvôli nám pricestovala až z Prahy, kde aktuálne žije a tvorí. Žiaci p. výtvarníčku „vyspovedali“ a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií z jej života a procesu tvorby. Už teraz sa tešíme na ďalšiu zaujímavú výstavu.

• DEŇ EURÓPY V STAREJ TRŽNICI

• Deň Európy - 9.máj je oslavou mieru a jednoty v Európe. Naši siedmaci si tento deň pripomenuli účasťou na zaujímavej akcii, ktorá sa konala v Starej tržnici. Program bol veľmi pestrý, okrem diskusií, zaujímavých kvízov a workshopov sme si mohli pozrieť aj divadelné predstavenie podľa hry Heimatkleid od Kirsten Fuchs: Naše šaty v prevedení divadla LUDUS. Každý z nás odišiel bohatší nielen o vysúťažené vecné predmety, ale aj o nové vedomosti a zážitky.

• Dôležitý oznam

Dňa 18. 5. 2022 sa na škole uskutoční Testovanie 5.

Žiaci 6. - 9. roč. majú v tento deň štúdium na doma a sú odhlásení z obedov.

Vyučovanie žiakov 1. - 4. r. prebieha podľa rozvrhu hodín.

Mgr. M. Hronská

riad. školy

• Obrovský úspech v medzinárodnej výtvarnej súťaži LIDICE 2022

• Medzinárodná výtvarná súťaž LIDICE bola založená v roku 1967 k ucteniu pamiatok detských obetí z českej obce Lidice, zavraždených nemeckými nacistami a všetkých ďalších detí, ktoré zahynuli vo vojnových konfliktoch. Tohto roku sa konal jubilejný 50. ročník a jeho témou bolo „múzeum“. Do súťaže bolo prihlásených 14 527 výtvarných prác z celého sveta. Práce našich žiakov boli ocenené lidickou medailou za kolekciu grafiky, čo je najvyššie ocenenie v súťaži, a to práca Jurka M., Zarky W., Dianky F. (5.A), Lejky D., Agnes F. (7.A), Bruna F. (8.C), Bibiany B. (9.B) a ďalšia práca Jurka M. (5.A) bola ocenená čestným uznaním. Slávnostná vernisáž sa v Lidiciach uskutoční 2.júna. Srdečne blahoželáme a tešíme sa z obrovského úspechu!

• OK v malom futbale mladších žiakov

• Po dvoch rokoch obdobia bez športových súťaží si žiaci našej školy opäť mohli zmerať sily vo futbale.

Po troch víťazstvách v predkole súťaže, kde sme postupne zdolali ZŠ Palackého 3:2, ZŠ Dunajskú 4:0 a ZŠ Vazovovu 2:0, mohli chalani ako víťazi pokračovať vo finálovom kole, ktoré sa odohralo 4.mája na NŠK 1922.

Po slušnom výkone sme porazili ZŠ Mudroňovu 6:4 ale na ZŠ Palackého a ZŠ Palisády (Deutche Schule) sme už nestačili. Konečné tretie miesto bolo zaslúžené a ceny si žiaci prevzali od predsedu SFZ p.Kováčika.

Za spomenutie určite stojí aj fakt, že Alex Z. bol druhým najlepším strelcom turnaja s trinástimi presnými zásahmi.

Reprezentovali nás: Kirill Ch., Konstantin Ch., Matej H., Lukáš D., Richard R., Martin P., Matúš J., Alex Z., Juraj K.

Gratulujeme!

• Cena Ministerstva školstva vo výtvarnej súťaži

• Naši šikovní výtvarníci sa zapojili do 9. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže Memoriál Milana Rastislava Štefánika s podtitulom Nebeské divadlo. Práca našej žiačky Lejky D. zo 7.A získala v súťaži Cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie pekné práce!

• Grösslingová 48, 811 09 Bratislava Slovakia
        • Mgr. Zuzana Horváthová zuzana.horvathova@zsgrosslingova.sk tel. kontakt: +421 2 5292 3482