• ORGANIZÁCIA TESTOVANIA 9

• Dňa 5.4.2017 (streda) naši deviataci majú veľký deň. Ich vedomosti sa budú preverovať v Testovaní 9. Organizácia dňa bude nasledovná: triedy 5.A (p. Hostová), 5.B (p. Seňanová) 6.A (p. Chytilová), 6.B (zast. p.Kelemen a p. Tublová) sa zúčastnia exkurzií podľa pokynov učiteľov.

Triedy 7.A, 7.B a 8.A budú mat štúdium na doma a sú odhlásení z obedov.

Vyučovanie na ročníkoch 1.-4. prebieha podľa rozvrhu hodín.

Všetkým deviatakom prajeme veľa šťastia a držíme im prsty!

• Marec – Mesiac knihy

• V priebehu školského roka sme deťom v školskom klube zdôrazňovali najmä význam  čítania kníh. Spoločne sme si čítali a navštevovali Staromestskú knižnicu.
            Dňa  28.3.2017  sme pre nich zorganizovali malé spestrenie "Burzu kníh." Deti si priniesli z domu knihy, ktoré mali už prečítané a mohli si ich medzi sebou vymeniť.
            Záujem  o výmenu kníh bol veľký.
            V detských očkách  bolo vidieť radosť zo staro-novej knihy.

• "Reštaurácia u starého Grösslinga"

• Nezabudnuteľným dňom pre žiakov 2.A triedy sa stal 17. marec 2017, kedy sa ich trieda cez obedňajšiu prestávku premenila na "Reštauráciu u starého Grösslinga". Takto svoje ratolesti prekvapili kreatívni rodičia v čase obeda v deň, kedy bola v škole pozastavená dodávka elektrického prúdu, ktorá obmedzila režim školskej kuchyne. Nápadom s reštauráciou deťom zabezpečili nielen nasýtenosť v čase obeda, ale zároveň v nich umocnili zásady správania sa v reštaurácii a finančnú gramotnosť. Z pripraveného jedálneho lístka si mohli objednávať jedlo, pitie i dezert podľa svojej chuti, ktoré si v závere vyplatili detskými eurami. Radosť v ich očiach je slovami ťažko opísateľná, preto veríme, že na zážitok budú ešte dlho spomínať.

• IHLA A HÁČIK V ZABUDNUTÍ

• V marci žiaci našej školy navštívili Múzeum školstva a pedagogiky, kde absolvovali vzdelávací program Ihla a háčik v zabudnutí. Program v sebe zahŕňal vyučovaciu hodinu ručných prác, počas ktorej boli žiakom poukázané rozdiely vo vyučovaní v minulosti - v obsahu vyučovania a porovnané s tým, čo sa učia v školách dnes. Vyučovacia hodina bola pre žiakov zábavná i náročná zároveň, pretože si preverili vlastnú zručnosť činnosťou, ktorú už zrejme môžu vidieť len u svojich starých, či prastarých rodičov. Okrem ručných prác, žiakov v múzeu zaujali školské lavice, učebnice a pomôcky našich predkov.

• Integrovaná pohybová činnosť

• 1.3.2017 nás v Školskom klube navštívil pán Belovič,
            ktorý svojou zaujímavou hrou a hlavne šikovnosťou
            predviedol, ako sa dá vyplniť voľný čas.
            Do zábavných pohybových hier sa zapojili všetky deti.
            Zdanlivo ľahké hádzanie loptou sa zmenilo na ťažkú drinu,
            A nie vždy sa deťom hra vydarila.
            Ďakujeme!

• DOD 28. a 29. 3. 2017

• Milí rodičia budúcich prvákov,

srdečne Vás pozývame na DOD, ktorý sa uskutoční 29.3.2017 od 8:00 do 10:40 hod., v triedach prvých a druhých ročníkov.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

• Čítam, čítaš, čítame - výsledky súťaže

1. Philip Lipský                   15 bodov
            2. Sofia Einetterová        10 bodov
            3. Beáta Mesárošová        6 bodov

• Stavali sme zábrany pre migrujúce žabky

•             V sobotu 18. 3. 2017 sa uskutočnil už 32. ročník akcie Pomoc ropuchám pri jarných migráciách na Železnej studničke v Bratislave. Organizuje ju základná organizácia Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny so sídlom v Bratislave Miniopterus.
                        V tento deň sa tu stretli všetci, ktorým záleží na tom, ako bude vyzerať naša príroda. Na akcii sa zúčastnili aj deti 3. B a 7. A. Niektorí si priniesli vlastné náradie, iní využili ponuku organizátorov. Dospelí kopali žliabok, kládli fóliu a vyrábali kolíky na jej prichytenie. Deti nosili drevo a kolíky na miesta, kde to bolo potrebné, a udupávali zeminu. Tí, ktorí sa nebáli kladiva, zatĺkali kolíky. Popoludní bolo dielo hotové.
                        Veľká VĎAKA patrí všetkým deťom, rodičom a starým rodičom, ktorých neodradila nepriazeň počasia – nepríjemný dážď, vietor a chlad. Prišli a vytrvali. Ešte posledný pohľad na hotové zábrany a odchádzame. Železná studnička sa s nami lúčila odkvitajúcimi snežienkami.