• Technika hrou - Ozubené kolesá

• Koleso patrí medzi predmety, ktoré ľuďom už niekoľko tisícročí zjednodušujú každodenný život. Žiaci 4.A sa na hodine prírodovedy pokúšali zistiť, na akom princípe fungujú ozubené kolesá. Skúmali smer točenia kolies v súkolesí pri ich rôznom zapojení. Svoje predpoklady si overovali na modeloch, ktoré mali k dispozícii vďaka Nadácii Volkswagen Slovakia. V ďalšej aktivite skúmali, ako sa budú točiť kolesá prepojené remeňovým pohonom, ktoré z kolies sa bude točiť pomalšie a ktoré rýchlejšie a či sa vôbec budú točiť. Po „vedeckej“ činnosti im zostal čas ešte aj na konštrukciu vlastných modelov, pri ktorých využili objavené vlastnosti ozubených kolies.

Mgr. Zuzana Kubíková

• Okresné kolo Šaliansky Maťko

• Dňa 16.1.2017 sme sa zúčastnili 25. ročníka okresného kola recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali Filip Vaškanin z 3.A, Sára Suchovská z 5.A a Oliver Chochol zo 6.A. Náš Filip Vaškanin vo svojej kategórii získal nádherné I. miesto a bude nás reprezentovať na krajskom kole. Ďakujeme našim recitátorom a gratulujeme Filipovi Vaškaninovi a držíme mu palce do ďalšieho kola. Zároveň ďakujeme  p. učiteľkám Hostovej, Petrunčíkovej, Kaščákovej a pánovi učiteľovi Machovi za prípavu a čas venovaný žiakom.

• Tvorivé dielne v Prešporkove 2. B

• Na pozvanie pani Liberčanovej - mamky mojej žiačky, ktorá pracuje ako pedagogička na VŠ v Trnave, sme sa zúčastnili na prácach v tvorivých dielňach v PREŠPORKOVE. Deti pracovali v malých skupinách aj s jej študentkami. Naučili sme sa techniku vyrábania mydielok, sviečok z medových plátoch, farebných solí do kúpeľa, výroby a zdobenia perníkov, dekorácií na stromček z orechových škrupiniek a dekorovanie plechových dóz.
            Toľko vôní, farieb a nápadov.
            Deti boli nadšené a práca im išla od ruky. Všetky výrobky sa predali na burze na vianočnej akadémií.
            Ďakujeme pani Liberčanovej a jej študentkám a dúfame, že o rok sa zídeme zas.

Dáška Hycláková

• ŠvP informácie

Miesto: Belušské Slatiny

Termín: 10.6. – 15.6.2018

Cena:  155 €      /ubytovanie, doprava , strava 5x denne, pitný režim , poistenie, výlet,.../

záloha do 25.11.2017 /30€/

doplatok do  7.4.2018/125€/

Číslo účtu: SK22 0900 0000 0000 1147 2185
            konštantný symbol:      0558

variabilný symbol:         062018
            správa pre prijímateľa: priezvisko a trieda žiaka

• Dňa 10.1.2018 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko.

Celkovo sa zúčastnilo 15 žiakov z druhého až ôsmeho ročníka.

I. kategória

1. Vaškanin Filip 3.A
            2. Hamuľáková Nikola 2.B
            3. Godálová Viktória 2.A

II. kategória

1. Suchovská Sára 5.A
            2. Cholvadová Andrea 4.C
            3. Štefancová 4.A

III. kategória

1. Chochol Oliver 6.A
            2. Mráz Marek 7.A
            3. Horváth Martin 6.A

Ďakujeme všetkým zúčastneným za pekný umelecký zážitok.

Gratulujeme víťazom, ktorí nás budú reprezentovať na Obvodnom kole 16.1.2018.

• Vesmír nás baví!

• Žiaci 4.C dokázali, že majú v sebe prezentačné schopnosti a tvorivého ducha. Na svojich projektoch pracovali vo dvojiciach, v skupinách, alebo samostatne na tému VESMÍR. Žiaci spracovali rôzne zaujímavosti, ako napríklad planéty, planétky, Slnko, Mesiac, fázy mesiaca, čierne diery, história vzniku rakety, súhvezdia, či Mliečna dráha. Navzájom sa obohatili o nové informácie, spolupracovali so spolužiakmi a vyskúšali si svoje komunikačné a prezentačné schopnosti. Všetci to zvládli na velikánsku jednotku.....a možno je medzi nami aj budúci kozmonaut......

Triedna učiteľka Tatiana Lehocká

• Triedne aktívy

• Milí rodičia,

dovoľujeme si Vám pripomenúť, že dňa 15.1.2018 sa uskutočnia TRIEDNE AKTÍVY

• 1. stupeň  o 16, 30
            • 2. stupeň  o 17,00
          • Čaro Vianoc v ŠKD

• Najkrajšie sviatky v roku deti v školskom klube

prežívali spevom vianočných piesní, tancovaním a

kúzelnými tvorivými prácami.

• Mikuláš v BIBIANE

• 6. decembra 2017 navštívili deti VIII. oddelenia ŠKD (4. B) Bibianu. Pozreli si krásnu výstavu o hlavných smeroch konca 19. a začiatku 20. storočia IZMY a IZBY. Hlavným lákadlom však bolo pečenie medovníkov. Obliekli si zástery a pustili sa do vaľkania cesta, ktoré dostali od pekárok. Šikovné ruky detí pomocou formičiek z cesta vytvorili hríbiky, veveričky, zvončeky, kvietky, stromčeky, srdiečka, slimáky, hviezdičky. Niektoré deti ich ozdobili vlašským orechom. Kto chcel, vyrobil si pekné vianočné pozdravy. Obdivovali sme vyzdobené stromčeky a drevené soby. Odpočinuli sme si v detskej izbe. S mikulášskou nádielkou – medovníkmi sme sa pobrali do školy. Na cestu deti dostali cukríky, ktoré im nechal v Bibiane Mikuláš.