• Aj malí môžu pomáhať prírode

• 06.10.2019 07:17
        • Problémy životného prostredia, či už na lokálnej, alebo aj globálnej úrovni, sa týkajú každého z nás, lebo k nim väčšou či menšou mierou, niekedy vedome, niekedy nevedome, prispievame. V rámci enviromentálnej výchovy a prostredníctvom zážitkového učenia, s využitím interaktívnych učebných pomôcok, pod názvomAj malí môžu pomáhať prírode prebehne 21.10.  v materskej škole stretnutie predškolákov s lektorkou z Daphne (Inštitút aplikovanej ekológie).

• Bábkové divadlo

• 30.09.2019 18:16

V stredu  16.10.2019   o 9.00 h   do materskej školy  zavíta  divadlo  Dúha
          s rozprávkou  Myšky sa hrajú.

Hra je určená deťom materských škôl. Poukazuje na dôležitosť dochvíľnosti a  plnenia  si  svojich povinností. Je interaktívna a komediálna. Zapája deti do zaujimavých činností  myšiek. Na záver obohacuje ponaučením.

• Európsky týždeň športu

• 09.10.2019 21:25
        • V roku 2015 vyhlásila Európska komisia s cieľom podporovať pohyb a šport  Európsky týždeň športu. Zdravá fyzická aktivita stimuluje rast detí, vedie k zlepšeniu psychického a fyzického zdravia a taktiež napomáha v boji so stresom. Základným cieľom je podporovať pohyb, šport a zdravý životný štýl.

Kedy?    7. – 11.10.

yes 11.10. sa uskutoční celoškolská olympiáda, na ktorej sa stretnú deti zo všetkých tried

Kde?        v telocvični, na školskom dvore, v MŠ

• Bábkové divadlo

• 01.10.2019 13:23

• Bábkové divadlo  BUM BÁC v pondelok 30.09. o 9.30 predstaví deťom  v MŠ rozprávku Žabí princ.
          Veselý Gašparko deti zoznámi s trochu rozmaznanou princeznou, ktorá stratila farebnú guľôčku a dala neuvážený sľub žabiakovi zo studničky. Spoznajú veľmi svojrázneho kráľovského radcu O Tom Potom a nebezpečnú bosorku Zorku. Nebudú chýbať ani pesničky spievané naživo s gitarou, pretože každá postava v rozprávke má svoju vlastnú pesničku.

Škriatok Piatok nahradil Žabieho princa, ktorý náhle ochorel.

• S OLO ZADARMO DO ZOO

• 30.09.2019 07:50

• V rámci zapojenia sa do projektu  Olománia v spolupráci s OLO a.s  Bratislava organizujeme akciu: „S OLO zadarmo do ZOO“.
          Termín: 25. september (v stredu)

Dátum odchodu: 25. september
          Čas odchodu: zastávka Twin City o 8.30 h
          Miesto a čas stretnutia: v MŠ do 8.00 h
          Predpokladaný návrat: do MŠ  približne o 11.30 h
          Spôsob dopravy: autobusová preprava zabezpečená s Xlinebus s.r.o

Vstupné: mrkva, jablko, šalát, zemiak, či akákoľvek zelenina alebo ovocie/osoba

Čo si majú deti vziať so sebou? Do ruksaku malú fľašu s čistou vodou a drobnú sladkosť, nie čokoládu. Pani kuchárky im zabalia desiatu. Teplý obed dostanú po príchode zo ZOO v MŠ.

„NESEPARUJ SA – SEPARUJ!“

Množstvo vytriedeného odpadu v rámci Bratislavy každoročne stúpa, rovnako   ako prihlasovanie nových škôl do projektu Olománia. Oficiálne štatistiky sú dôkazom toho, že naučiť triediť odpad dospelých je beh na dlhé trate. Pod heslom „NESEPARUJ SA – SEPARUJ!“ už siedmy rok bratislavská mestská spoločnosť OLO a.s. organizuje výchovno-vzdelávací projekt  Olománia, do ktorého je zapojených viac ako 23 tisíc účastníkov zo 116 materských, základných a špeciálnych škôl. Hlavným cieľom projektu je naučiť všetkých obyvateľov hlavného mesta, cez deti, správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si pojmy: recyklácia, ochrana životného prostredia, triedenie  odpadu a spoločenská zodpovednosť.

Podmienkou bezplatného vstupu je aj tento rok aktívne zapojenie sa do súťaže v zbere papiera a plastu, ktoré sú hlavnými disciplínami projektu.