• S OLO ZADARMO DO ZOO

• 30.09.2019 07:50

• V rámci zapojenia sa do projektu  Olománia v spolupráci s OLO a.s  Bratislava organizujeme akciu: „S OLO zadarmo do ZOO“.
          Termín: 25. september (v stredu)

Dátum odchodu: 25. september
          Čas odchodu: zastávka Twin City o 8.30 h
          Miesto a čas stretnutia: v MŠ do 8.00 h
          Predpokladaný návrat: do MŠ  približne o 11.30 h
          Spôsob dopravy: autobusová preprava zabezpečená s Xlinebus s.r.o

Vstupné: mrkva, jablko, šalát, zemiak, či akákoľvek zelenina alebo ovocie/osoba

Čo si majú deti vziať so sebou? Do ruksaku malú fľašu s čistou vodou a drobnú sladkosť, nie čokoládu. Pani kuchárky im zabalia desiatu. Teplý obed dostanú po príchode zo ZOO v MŠ.

„NESEPARUJ SA – SEPARUJ!“

Množstvo vytriedeného odpadu v rámci Bratislavy každoročne stúpa, rovnako   ako prihlasovanie nových škôl do projektu Olománia. Oficiálne štatistiky sú dôkazom toho, že naučiť triediť odpad dospelých je beh na dlhé trate. Pod heslom „NESEPARUJ SA – SEPARUJ!“ už siedmy rok bratislavská mestská spoločnosť OLO a.s. organizuje výchovno-vzdelávací projekt  Olománia, do ktorého je zapojených viac ako 23 tisíc účastníkov zo 116 materských, základných a špeciálnych škôl. Hlavným cieľom projektu je naučiť všetkých obyvateľov hlavného mesta, cez deti, správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si pojmy: recyklácia, ochrana životného prostredia, triedenie  odpadu a spoločenská zodpovednosť.

Podmienkou bezplatného vstupu je aj tento rok aktívne zapojenie sa do súťaže v zbere papiera a plastu, ktoré sú hlavnými disciplínami projektu.

• Logopedická depistáž

• 12.09.2019 19:05
        • Vážení rodičia,
          logopedická depistáž - orientačné vyšetrenie reči detí, ktoré je zamerané na tieto zložky:
          · celkovú obratnosť hovoridiel (pohyblivosť a obratnosť jazyka, perí a tváre)
          · hodnotenie jemnej motoriky ruky
          · fonematický sluch
          · rozsah aktívnej a pasívnej slovnej zásoby
          · gramatickú stránku reči
          · artikuláciu hlások
          sa uskutoční v dopoludňajších hodinách  23.9. (v pondelok) v priestoroch MŠ

Školský logopéd: Mgr. Katarína Majdáková

Telefón: 02/577 86 259

• Bezpečne s knižnicou

• 30.09.2019 18:13
        • 17. 9. 2019 o 9.30 h v knižnici na Karadžičovej 1 sa uskutoční  stretnutie predškolákov s preventistkou Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava I. kap. Mgr. Janou Bandovou. pod názvom: ” Bezpečne s knižnicou. Ako sa zachovať, keď...”

• Rodičovské stretnutie

• 06.09.2019 13:59
        • Milí rodičia,
          dovoľujeme si Vás pozvať na stretnutie, ktoré sa uskutoční v stredu 11. septembra 2019 o 16. 00 hodine,
          v triede motýlikov.

• Otvorená hodina z angličtiny

• 22.08.2019 15:27
        • Rodičov detí, ktoré navštevujú angličtinu Helen Doron a ktorá sa uskutoční v piatok 21.6., srdečne pozývame na otvorenú hodinu.

Príďte sa pozrieť, čo všetko sa Vaše  deti naučilismiley

Motýle, Sovy a Kačičky od 14.50 – 15.20 hod.

Myšky od 15.30 – 16.00 hod.