• Antonio Vivaldi Štyri ročné obdobia

• 21.03.2020 22:54
        • 4. februára si Grösslingáči  v podaní sláčikového kvarteta vypočuli,
          v triede sovičiek,  hudobný program, v ktorom odzneli skladby
          Antonia Vivaldiho Štyri ročné obdobia.
          Deti sa mali možnosť interaktívne zapojiť do diania príbehu.
          Prostredníctvom jemnej paródie na tradičnú "voľbu miss" si cibrili schopnosť hudobnej percepcie a navyše si zvolili spomedzi rôznych častí melódií zo známeho diela  tú najkrajšiu.

• S včelárom Jožkom v Bibiane

• 21.03.2020 22:53
        • Nestretli ste ešte včelára Jožka, ktorý sa staral o osamelý roj včiel?

22. januára v Bibiane, deti  z triedy sovičiek, mali príležitosť zoznámiť sa s Jožkom, ktorý zistil aké je dôležité začať od seba, ak túžime, aby sa niečo zmenilo k lepšiemu.

Inscenované čítanie, z knihy Včelár Jožko od Simony Čechovej v podaní mladých hercov a ich  kultivovaný slovný prejav s dôrazom na krásu slovenského jazyka, zaujalo Grösslingáčikov tak,
          že sa rozhodli zhmotniť svoje zážitky.

• Divadelné predstavenie o Danke a Janke

• 17.01.2020 05:47
        • Divadlo na Predmestí zo Spišskej Novej Vsi nám predstavilo  v pondelok 13.1. 2020 o 8.45 hod. Danku a Janku.                            Sú to dievčatá - dvojičky, ktoré sú ako všetky deti, hašteria sa a pomáhajú si. Nikto ich nevie rozoznať, iba rodičia. Majú veľa kamarátov. Sú rovnaké a predsa nie sú rovnaké. Janka je žalobaba a Danka je zanovitá. Rady sa spolu hrajú, ale občas sa aj pobijú. Neustále zažívajú množstvo dobrodružstiev. Boli to veselé i poučné príbehy.
        • Voňavé Vianoce  v materskej škole
        • Voňavé Vianoce v materskej škole

• 11.12.2019 17:08
        • Blížia sa Vianoce a tak ako naše mamičky, aj detičky v materskej škole, spolu s pani učiteľkami,  pustia sa do pečenia vianočného pečiva. Porozprávajú  sa o prichádzajúcich sviatkoch a tradíciách. Cesto  si vyvaľkajú a usilovné pršteky povykrajujú rôzne tvary a ozdobia. Teta kuchárka  im pomôže a do zlata upečie voňavučké pečivo. Kedy? 17.12. (v utorok) Začíname o 9.00 hodine.