• Fašiangový karneval v ŠKD

28.03.2019 11:49

Karnevalová veselica neobišla ani náš školský klub detí. V stredu 13. februára 2019 sme sa zišli v telocvični, aby deti predviedli svoje maskovanie. Niektorí prišli v jednoduchých, nenápadných, iní vo výrazných maskách. Deti sa predstavili deťom ako panda, zverolekárka, indiáni, víly, detektívi, piráti, princezné, kocúry a mačky, roboti, farbičky, čarodejníci a čarodejnice, hasič, deň a noc, lienky, čerti, draky, rytieri, vedec, šašovia, morská panna, pop-corn, Indiana Jones, myšky, snežienka, ježko, futbalisti.

Nechýbalo ani občerstvenie a hodnotné ceny za najoriginálnejšie tvorivé masky. Karneval sme ukončili triednymi diskotékami a hrami.

• Kocúr Mikeš a bystrá kmotra líška

28.03.2019 11:43

Od 23. novembra 2018 do 3. marca 2019 ste si mohli v Galérii mesta Bratislavy – Mirbachovom paláci pozrieť výstavu Vianoce Josefa Ladu. Bola poctou géniovi, velikánovi českého maliarstva Josefovi Ladovi.

Josef Lada bol maliar, ilustrátor, spisovateľ, ale i autorom výprav, scén a kostýmov k divadelným hrám a operám uvádzaným v Národnom divadle. Vytvoril okolo 400 obrazov a 15-tisíc ilustrácií. Veľkú časť tvorby venoval deťom, pre ktoré napísal a ilustroval trinásť kníh. K jeho najznámejším dielam pre deti patria Kocúr Mikeš, O bystrej kmotre líške, Veselý prírodopis, Bubáci a vodníci, Nezbedné rozprávky. Vo svete ho najviac preslávili ilustrácie ku knihe Jaroslava Haška Osudy dobrého vojaka Švejka.

Z jeho diela vyžaruje láska k rodným Hrusiciam. Obrazy sú oslavou zimy a predovšetkým najkrajších sviatkov roka – Vianoc. Pohľad na domy, kostoly, stromy, zvieratá a najmä hrajúce sa deti je hrejivou spomienkou na jeho i naše detstvo.

Na výstave sa 7. februára 2019 zúčastnili aj deti II. oddelenia ŠKD (1. B). V tvorivej dielni si pripomenuli, s akými hračkami sa kedysi hrávali ich rovesníci. Z papiera a kúska látky si zhotovili hračku zvieratko.

Výstavu si pozreli aj deti VIII. a IX. oddelenia ŠKD (4. A, 4. B).

Kino

23.03.2019 16:30

V stredu 27. 3. 2019 o 14.00 hod. kino LUMIÈRE

film A K O  S I  V Y C V I Č I Ť  D R A K A  3

vstupné 2,50 € film trvá 104 minút

• Zimné hry v ŠKD

19.03.2019 12:40
    • Lipový pondelok, prvosienkový piatok

19.03.2019 12:35

Ľudová múdrosť hovorí: Na každú chorobu vyrástla bylina. Bylinné čaje pomáhajú pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Majú liečivé alebo preventívne účinky. Vedia utíšiť brušné bolesti, odstrániť nespavosť či zmierniť utrápenú myseľ.

Predposledný januárový týždeň sa v školskom klube detí niesol v znamení čaju. Vyskúšali sme rôzne – lipový, bazový, repíkový, prvosienkový, ibištekový, mätový, ale i z ľubovníka bodkovaného, materinej dúšky, rebríčka obyčajného, lesnej jahody.

Lipové kvety slúžia na utíšenie reumatických bolestí, podporujú chuť do jedla. Prvosienka sa používa ako pomocný liek pri zápaloch horných dýchacích ciest. Rebríček obyčajný (myší chvost) zasa pri žalúdočných ťažkostiach. Repík sa osvedčil ako kloktadlo, materina dúška na vykašliavanie a pri bolestiach hrdla.