• K A R N E V A L v ŠKD

18.02.2018 17:01

V stredu 7. februára 2018 sa v telocvični 1. stupňa zišli všetky deti, ktoré majú rady zábavu, súťaže a tanec. Privítala ich lienka Dáška. O hudbu sa postaral Marek a Nikolka Hamuliaková porozprávala deťom zaujímavosti o fašiangoch. V prehliadke masiek každého oddelenia defilovali víly, indiáni, roboti, Červená čiapočka, drevorubač, pávica, potápač, piráti, kocky Lega, draky, letci, tigre, kuchári, futbalisti, princezné, zvieratká, šašovia, kozmonauti, karatisti, Pipi a Mexičan, hasička, fantastické bytosti, tanečnica v krásnom ľudovom kroji. Zaujímavé masky dostali pekné ceny, šikovní súťažiaci sladké odmeny a tých, ktorí radi tancujú, navnadili na tanec Karolínka, Linda, Beátka a Saška.

• DEŇ ČAJU v ŠKD

18.02.2018 16:56

Posledný januárový týždeň sa v oddeleniach ŠKD niesol v znamení čaju. Porozprávali sme sa s deťmi o význame pitia čaju. Deti v 4. B a 4. C si pripravili pekné prezentácie, no a, samozrejme, uvarili sme si čaj.

Čaj je nápoj pripravovaný obvykle lúhovaním lístkov čajovníka v horúcej vode. Označenie čaj sa bežne používa aj pre iné odvary a nálevy z rôznych rastlín a bylín, prípadne sušeného ovocia. Podľa čínskej ľudovej báje objavil čaj čínsky cisár Šen-nung pred 5 000 rokmi. Cisár, ktorý bol podľa tohto príbehu aj zakladateľom čínskej medicíny a poľnohospodárstva, pil iba prevarenú vodu. Na jednej z jeho ciest mu do kotlíka pri varení vody padli listy čajovníka. A čaj bol na svete. Do Európy sa dostal čaj vďaka holandským a portugalským obchodníkom niekedy začiatkom 17. storočia.

Čo sme si uvarili, to sme si aj vypili. Najviac nám chutil čaj s medom.

• Rodičia si zahrali ping-pong so svojimi deťmi - 2B

06.02.2018 13:54

Ocko: "Poď si so mnou zahrať pong-pong", zaznelo raz v triede. A prečo nie. Zrodila sa myšlienka a 24. januáa si rodičia urobili čas a strávili pár chvíľ pri hre so svojimi deťmi.
      Veď zahrať si ping-pong s ockom - mamkou a pred spolužiakmi - to už je niečo. Na druhý deň si rozprávali o svojich zápasoch, niekedy pokusoch, keď loptička skákala viac na zemi, ako po stole.
      Intenzívne hranie držalo deti ešte dva dni.
      Verím, že radosť a hrdosť z pekne prežitých chvíľ v našej škole v nich dlho zostane

Dáška Hycláková 2. B

• POZVÁNKA NA

29.01.2018 12:36

V STREDU 7. 2. 2018 o 14.00 hod. v telocvični 1. stupňa.

Vstupné: dobrá nálada a originálna maska.

Čajové popoludnie v 3. B

28.01.2018 19:24

Zimné počasie namiesto snehu a mrazu vystriedali hmly a dážď.

Tým sa zvýšil počet chorôb/chrípok.

Vhodnou prevenciou proti chorobám je pitie čaju. Tak sme si v klube usporiadali:

„ Čajové popoludnie“.

Pre deti to bolo veľmi veselé a príjemné popoludnie, a všetci skonštatovali,

že čaj je „lepší“ ako doma J

Tomašovičová, 3.B