• JAR V MEDICKEJ ZÁHRADE

24.04.2018 08:50

Medická záhrada je útočiskom ľudí pred hlukom veľkomesta. Tento malý kúsok pokoja a zelene v centre mesta pozná návštevníkov všetkých vekových kategórií od malých detí cez dospelých až po seniorov. Každý si nájde kútik relaxu pre seba. Azda najkrajšia je na jar, keď kvitnú magnólie. V tomto období do nej zavítajú viacerí, aby sa pokochali ich krásou.

• ŽABKY UŽ PLÁVAJÚ V RYBNÍKU

23.04.2018 13:28

Základná organizácia Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny Miniopterus uskutočňuje každoročne akciu Pomoc ropuchám pri jarných migráciách na Železnej studničke. Tento rok sa stavali zábrany v polovici marca. Výrazné oteplenie a následný dážď spôsobili začiatok migrácie žabiek cez Veľkú noc.

Deti VIII. oddelenia (4. B) sa aj tentoraz zúčastnili na prenášaní žabiek. V pondelok 9. apríla 2018 sme sa vybrali s vedrami na Železnú studničku. Cieľ našej cesty bol prvý rybník. Väčšina žabiek už bola v rybníku, a tak sme mali za úlohu preniesť žabky, ktoré už nakládli vajíčka do rybníka, naspäť do lesa. Našli sme aj zopár oneskorencov, ktorí ešte len migrovali do rybníka, aby splnili svoju každoročnú úlohu – naklásť vajíčka. Počas krásneho slnečného dopoludnia sme preniesli 427 žabiek.

Naša žabia misia na Železnej studničke mala rozprávkový záver. Prišli sa s nami rozlúčiť dva koníky. Poriadne sme ich vyhladkali a s dobrým pocitom, že sme opäť trošku pomohli prírode, sme sa pobrali do školy.

• ŠPORTOVÉ HRY ŠKD

23.04.2018 13:20

Vo štvrtok 26. 4. 2018

ŠPORTOVÉ HRY ŠKD

o 14.00 hod. na školskom dvore

• Divadlo BABADLO

19.04.2018 17:13

Milé deti,

v stredu 25. 4. 2018 na vás v telocvični 1. stupňa čaká divadlo BABADLO s bábkovým predstavením Ako sova líške bájky čítala. Divadielko trvá 45 minút a vstupné je 2 eurá.

• Čo by bolo, keby... som stretol MEDVEĎA

19.04.2018 12:53
      V utorok 10. 4. 2018 bola v 4. B triede nahrávať redaktorka RTVS Rozália Vlasková príspevok do  relácie Čo by bolo, keby... som stretol medveďa. Ak sa chcete dozvedieť, čo vedia deti o medveďoch, čo by o nich chceli vedieť  a čo by robili, keby ich stretli, vypočujte si ich v sobotu 14. 4. 2018 o 8.00 hod. na stanici Regina.