• ​​​​​​

Charakteristika materskej školy

Naša štvortriedna materská škola (MŠ) sa nachádza v mestskej časti Bratislava-Staré mesto a je súčasťou  budovy Základnej školy Milana Rastislava Štefánika, Grösslingová 48. Poskytujeme celodennú a poldennú výchovno-vzdelávaciu starostlivosť deťom od troch do šiestich rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou.
        Materská škola je v prevádzke v pracovných dňoch od 7.00 do 17.00.

Zadelenie detí do tried:

KAČIČKY:       3 - 4  ročné deti

MYŠKY:           4 - 5  ročné deti

MOTÝLIKY:     5 - 6  ročné deti

SOVY:             5 - 6  ročné deti

DENNÝ PORIADOK

ČAS

ČINNOSTI

OTVORENIE MŠ, SCHÁDZANIE DETÍ,

HRY A ČINNOSTI PODĽA VÝBERU DETÍ

(spontánne alebo učiteľkou navodzované hry)

08:00- O8:15

RANNÝ  KRUH                                                                             spoločné diskutovanie, navrhovanie aktivít;

08:15- 08:30

ZDRAVOTNÉ CVIČENIE

ČINNOSTI ZABEZPEČUJÚCE  ŽIVOTOSPRÁVU                  OSOBNÁ HYGIENA,DESIATA

VZDELÁVACIE AKTIVITY

(individuálne,skupinové,frontálne činnosti a aktivity detí vzťahujúce sa na  sprostredkovanie  plánovaných vzdelávacích obsahov jednotlivých vzdelávacích oblastí)

09:30-09:45

ČINNOSTI ZABEZPEČUJÚCE ŽIVOTOSPRÁVU           OSOBNÁ HYGIENA, PRÍPRAVA  NA POBYT VONKU

POBYT VONKU

(pohybové aktivity, voľné hry podľa výberu detí, vychádzka mimo areálu materskej školy s edukačným zameraním; v zimných mesiacoch a v prípade veľmi chladného počasia, či dažďa individuálna práca s deťmi a hry v triede)

11:30- 12:00

ČINNOSTI ZABEZPEČUJÚCE ŽIVOTOSPRÁVU     OSOBNÁ HYGIENA, OBED

12:00  – 14:15

ČINNOSTI  ZABEZPEČUJÚCE -                 ŽIVOTOSPRÁVU                  OSOBNÁ HYGIENA,  ODPOČINOK

(s rešpektovaním vekových osobitostí detí, čítanie  rozprávok,   počúvanie relaxačnej hudby a uspávaniek, predškolská príprava  realizovaná  individuálne, skupinovo)

ČINNOSTI ZABEZPEČUJÚCE ŽIVOTOSPRÁVU        OSOBNÁ HYGIENA, OLOVRANT

15:00– 17:00

HRY A HROVÉ ČINNOSTI

(spontánne alebo učiteľkou priamo i nepriamo usmernené hry)

VZDELÁVACIE AKTIVITY KRÚŽKOVÁ ČINNOSŤ

KONIEC PREVÁDZKY

Tento univerzálny denný poriadok učiteľky čiastočne prispôsobujú vekovej skupine detí.. Je pružný, umožňuje reagovať na potreby a záujmy detí.

Popis priestorov materskej školy

Na prvom poschodí, v budove B, nájdete triedu myšiek, motýlikov, sovičiek a zástupkyňu riaditeľky. V budove A sa nachádza kancelária pani riaditeľky.

Na prízemí, v budove A, s vchodom z hlavnej cesty, je umiestnená trieda kačičiek.              V areáloch vyhradených pre MŠ sú dve samostatné jedálne,  umyvárne a spálne prispôsobené potrebám detí predškolského veku. Súčasťou MŠ je školský dvor a dvorček.
          Aktivity v materskej škole

Poslaním predškolského zariadenia je priebežné doplňovanie rodinnej výchovy o výchovno-vzdelávacie aktivity zamerané na všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa, jeho sociálno-emocionálny, fyzický a intelektuálny rozvoj, s prihliadnutím na individuálne a vekové osobitosti. Predškolskú výchovu a vzdelávanie realizujeme podľa školského vzdelávacieho programu Grösslingáčik,  v súlade s platným Štátnym vzdelávacím programom.

Zameranie školy je rozdelené do následovných oblastí:

1. príprava dieťaťa na vstup do základnej školy

2. v zdravom tele zdravý duch

3. počítač náš kamarát

Edukačný proces prebieha s využitím najnovších elektronických učebných pomôcok a výučbových softvérov (interaktívna tabuľa, elektronický mikroskop Easi-Scope,digitálny fotoaparát a digitálna kamera Tuff-cam, Bee-Bot, Qobo, softvér  z dielne IBM KidSmart  Early  Learnin). Podľa záujmu detí a rodičov realizujeme  každoročne kurz korčuľovania a plávania. Ponúkame tanečný krúžok, kreatívne dielne, Fit Kids so športovým zameraním a krúžok anglického jazyka v spolupráci s Helen Doron. Kooperujeme s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva (CPPP). Ponúkame logopedickú starostlivosť a množstvo zaujímavých aktivít, o ktorých Vás budeme priebežne informovať.