• POVINNÉ PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

• 24.02.2021 19:52
        • Vážení rodičia predškolákov,
          radi by sme Vás informovali o zmenách, ktoré vyplývajú z nového Zákona č. 209/2019Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Zmeny nadobúdajú platnosť od 01.01. 2021.

Od školského roku 2021/2022 bude musieť každé dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31.8. 2021,plniť povinné predprimárne vzdelávanie(ďalej PPV) buď vmaterskej škole(ďalej MŠ)alebo formou individuálneho vzdelávania. PPV v MŠ trvá jeden školský rok.

Od školského roku 2022/2023 k zápisu dieťaťa na školskú dochádzku, bude zákonný zástupca (ďalej ZZ) povinný predložiť doklad o získaní PPV.
          Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku, nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ MŠ rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v,(po starom odklad školskej dochádzky) na základe:
          písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva aprevencie (CPPPaP, CŠPP)
          písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti adorast
          s informovaným súhlasom zákonného zástupcu.

Povinne_predprimarne_vzdelavanie-_informacny_list_CPPPaP.pdf
        • MŠ - nástup od 8.2.

• 07.02.2021 19:34
        • Na základe dlhých rokovaní sa p. starostka  MČ- Ba Staré mesto rozhodla, že sa materské školy otvoria. od zajtra 8.2.2021
          Keďže ZŠ nenastupuje ešte tento týždeň vaše deti môžete do MŠ priniesť už od 7,00 h- do 8,00.

1) Prevádzka MŠ je štandardná, od 7:00 do 17:00 h.

2) Pri nástupe dieťaťa do MŠ potrebujete mať vyplnené tlačivo aktualizované "Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti" a ráno, keď privediete dieťa do MŠ ho odovzdáte službukonajúcemu personálu.Rodičia, ktorí nebudú mať možnosť priniesť si so sebou vytlačené Čestné vyhlásenie, môžu ho vyplniť na stoloch v prechodovej chodbe, kde budú pre istotu pripravené/ nebudeme trvať na dodaní prílohy/

3) Do budovy vstupujte vstupom od parkoviska, vyznačeným ako vchod pre MŠ.

Vstup rodičom do priestorov školy a priestorov materskej školy je aj v ranných aj v popoludňajších hodinách zakázaný.

Vaše dieťa bude ráno pri hlavnom vstupe dolu preberať určený zamestnanec MŠ, kde prebehne aj ranný filter s meraním teploty dieťaťa a dezinfekciou rúk.
          Prosíme Vás, aby ste sa nezdržiavali pri hlavnom vchode  viac ako je to nevyhnutné na odovzdanie dieťaťa a potrebného tlačiva o bezinfekčnosti..

Popoludní si pri vyzdvihovaní zazvoníte na triedu MOTÝLIKY a ohlásite meno dieťaťa. Pripravené dieťa Vám privedie poverený zamestnanec dolu ku vchodu.

4) Prosím nezabudnite všetkým deťom priniesť papučky, pyžamko, náhradné oblečenie a 2 rúška v ruksaku.

5) Tie deti, ktoré ste mi nahlásili, že tento týždeň ešte neprídu automaticky odhlásim v školskej jedálni u pani vedúcej, takže nie je potrebné sa v tomto termíne individuálne odhlasovať.

6) V prípade, že ste sa mi v priebehu týždňa nahlásili, že prídete do MŠ,ale nebudete môcť nastúpiť, prosím Vás oznámiť dôvod neprítomnosti.

Ďakujem všetkým za trpezlivosť , ústretovosť a spoluprácu.

• 29.01.2021 21:52
        • Prevádzka materských škôl podľa vyjadrenia MŠVVaŠ SR bude pokračovať v režime ako doteraz až do odvolania. Otvorené naďalej zostávajú dve materské školy – MŠ Karadžičova a MŠ Kuzmányho.

V prípade, že potrebujete, aby vaše dieťa nastúpilo do MŠ, lebo nemáte možnosť zostať pracovať z domu, môžete kontaktovať zástupkyňu riaditeľky školy pre MŠ kvôli prihláseniu sa do zbernej MŠ.

O ďalšom postupe Vás budeme aj v priebehu budúceho týždňa informovať.

• 20.01.2021 11:45
        • Informácia od zriaďovateľa ohľadom úhrady príspevku v materskej škole /školnépočas jej zatvorenia:

možnosti úhrady príspevku (školného):

a)      zákonný zástupca dieťaťa uhradí mesačný príspevok (ak má nastavený trvalý príkaz a nechce ho rušiť) a platbu zriaďovateľ vráti po zúčtovaní na konci školského roka,

b)      nasledujúci mesiac sa príspevok (školné) neuhradí a januárová platba sa presunie na mesiac februá( príloha: Rozhodnutie starostky č. 10/2020).

O ďalšom postupe Vás budeme včas informovať, ale podľa medializovaných info by sme v prípade pozitívneho (priaznivého) vývoja pandemicko-epidemiologickej situácie na Slovensku, hlavne v Bratislave mali materské školy otvárať k 01.02.2021; avšak v prípade nutnosti opätovného pretestovania, teda zotrvania v čiernom IV. stupni pripravovaného COVID AUTOMAT-u sa školy otvoria (podľa optimistického scenára) 08.02.2021.

V  týždni od 25.01. do 29.01.2021 bude naďalej v prevádzke len MŠ Karadžičova 51 , ktorá je určená ako zberná MŠ aj pre nás a Kuzmányho 9, Bratislava pre deti, ktorých zákonní zástupcovia pracujú v kritickej infraštruktúre alebo ich práca im neumožňuje home office.

V prípade ak sa Vám zmenila situácia v práci, môžete kontaktovať zástupkyňu riaditeľky školy pre MŠ ohľadne prihlásenia sa v danom termíne na náhradnú MŠ.

skolne_MS_rozhodnutie_10_2020.tif

• Dôležitý oznam -  Aktuálna informácia od zriaďovateľa ohľadom prevádzky MŠ
        • Dôležitý oznam - Aktuálna informácia od zriaďovateľa ohľadom prevádzky MŠ

• 15.01.2021 15:05
        • Oznamujeme Vám, že v týždni od 18.01. do 22.01.2021 bude naďalej v prevádzke len MŠ Karadžičova 51 a Kuzmányho 9, Bratislava pre deti, ktorých zákonní zástupcovia pracujú v kritickej infraštruktúre alebo ich práca im neumožňuje home office. V prípade záujmu zákonných zástupcov, ktorým sa zmenila situácia v práci, môžu kontaktovať riaditeľky materských škôl, ktoré sú v prevádzke.

O prevádzke materských škôl v nasledujúcich týždňoch Vás bude zriaďovateľ priebežne informovať podľa aktuálnych usmernení MŠVVaŠ SR.