• Vesmír očami detí

• 11.04.2018 14:25
        • Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove zorganizovala v marci súťaž pod názvom Vesmír očami detí. Grösslingáčik Viktor Wiedermann postúpil z okresného do celoslovenského kola s prácou pod názvom Kozmonaut.   Gratulujeme Viktoryes

• 2% dane

• 11.04.2018 15:30
        • Vážení rodičia, milí priatelia školy,

opäť sa blíži čas, keď mnohí budete mať možnosť prostredníctvom 2 % z Vašej dane pomôcť fungovaniu Občianskeho združenia pri ZŠ M. R. Štefánika, Grösslingová 48, ktorého jediným poslaním je pomáhať rozvoju a modernizácii prostredia, v ktorom Vaše deti trávia veľkú časť svojho života a skvalitňovaniu ich výučby.

Obraciame sa nielen na tých z Vás, ktorí nám svoje 2 % poukazujú (viac či menej) pravidelne – za čo Vám v mene všetkých detí našej školy veľmi pekne ďakujeme – ale aj na tých, ktorí túto formu pomoci doteraz nevyužili. Rovnako budeme povďační, ak našu prosbu o podporu pošlete aj Vašim rodinným príslušníkom, priateľom alebo známym.

2 % z Vašej dane sú jedinou príležitosťou, kedy máte možnosť niečo z toho, čo ste zarobili, nedať štátu, ale dať to niekomu, kto tieto peniaze použije v súlade s Vašimi očakávaniami. Preto Vás prosíme, bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre našu školu alebo pre inú organizáciu, využite svoje právo a venujte svoje 2 % z dane. Nestojí to nič, len trochu času.
          Veríme, že využijete možnosť podporiť Vašimi 2 % z dane naše združenie, ktoré podporuje školu a pomôžete nám tým skvalitniť prostredie a výučbu Vašich detí. Príslušné tlačivo aj s predvyplnenými údajmi občianskeho združenia nájdete tu:

Vyhlasenie-2018-DP-2017-editovatelne_Grosslingova.pdf

• Návšteva Galérie mesta Bratislavy

• 11.04.2018 16:32

• Grösslingáčikovia sa chystajú na výstavu do priestorov Pálffyho paláca 21. marca v dopoludňajších hodináchyes

Dielo Mateja Kréna (nar. 1958) je nezameniteľné mimoriadnym tvorivým rozpätím. Jeho inštalácia Pasáž sa stala ikonickým dielom Galérie mesta Bratislavy. Na výstave budú prezentované niektoré jeho doposiaľ na Slovensku nevystavené diela, ale aj viaceré projekty realizované priamo pre priestory Pálffyho paláca. Vzhľadom na technickú zložitosť a sugestívnosť jeho projektov sa jedná o  mimoriadne fascinujúcu, najnáročnejšiu výstavu v histórii Galérie mesta Bratislavy.