• Veselé zúbky

• 28.11.2019 13:46
      • https://www.dentalalarm.sk/img/about-2.pngOsvetový program Dental Alarm naučí Vaše dieťa správne čistiť si zúbky,
        pretože správna prevencia zaistí Vašemu dieťaťu zdravé zúbky po celý život.

V dňoch 13., 20., 27.11. a 4.12.. prebehnú v MŠ od 9.00 hod. Dental Alarm školenia (4x) prihlásených detí z tried sovičiek a motýľov o správnej ústnej hygiene.

Ako prebiehajú školenia?     Viac fotografií nájdete vo fotoalbume.

Školiteľ prinesie na prvé školenie 2 zubné kefky pre každé dieťa. Jedna je určená na čistenie zubov v škole, druhú si dieťa vezme domov.
        Program Dental Alarm sa skladá zo štyroch tematických prednášok. Každá prednáška trvá 45 minút:

1.Dentálna hygiena. Deti sa naučia správnu techniku čistenia zubov. Dozvedia sa tiež, aké vlastnosti by mala mať správna zubná kefka a prečo. Každé dieťa dostane plastový pohárik, ktorý vyrieši dilemu dospelých: kam odložiť zubné kefky.
        2. Anatómia. Budú pracovať s modelom chrupu. Naučia sa nielen o stavbe zubov, ale pochopia úlohu ďasien, jazyka a pier.
        3. Patogenita. Dozvedia sa o súvislostich medzi zubným povlakom a ochoreniami zubov. Naučia sa, ako týmto ochoreniam predchádzať.
        4. Výživa. Dozvedia sa čo sú správne stravovacie návyky, ktoré pomáhajú predchádzať problémom so zubami. Naučia sa, akým potravinám či nápojom sa majú vyhýbať.