• Obvodné kolo vo floorbale
     • Obvodné kolo vo floorbale

     • Floorbal je športová hra, ktorá neustále zvyšuje svoju popoularitu. Dokazuje to aj počet prihlásených škôl do obvodného kola. Zabojovať sa muselo až v troch päťčlenných skupinách kde do  finálovej skupiny postupovali len prví dvaja. Nakoľko naši chlapci základnú skupinu vyhrali, mohli pokračovať v turnaji na kvalitnom ihrisku Cambridge International School. Hneď prvý zápas proti ZŠ Mudruňova nám ukázal vysokú úroveň obvodného kola. Chlapci sa po víťazstve dostali až do bojov o medaile. V skupine sme nestačili na ZŠ Palackého a Gymnázium Vazovova a tak nás čakal posledný zápas. Náš mladý tím, kde polovicu hráčov tvorili žiaci siedmeho ročníka zviedol mimoriadne dramatický duel práve proti domácim. Päť sekúnd pred koncom sme vyhrávali rozdielom gólu ale posledná strela domácich skončila v našej sieti. Vďaka lepšiemu skóre sme aj napriek remíze nakoniec obsadili tretie miesto. Chlapcom patrí za bronz a dobrý výkon veľká pochvala.

      Reprezentovali nás:  

      Michal A .7.A, Jakub K. 7.A, Adam H. 7.A, Oliver Ch. 7.A, Jakub B. 9.B, Filip E.9.B, Adam T. 9.A, Metej Ch. 8.B

       

     • Úspechy našich biológov

     • 12.2. 2019 sa naši ôsmaci a deviataci spolu s pani učiteľkou Ľubkou B. zúčastnili na okresnom kole BIO kategórie C. Všetci boli úspešní a získali krásne umiestnenia:
      1.miesto Emma F. z 9. B a Gabriel O. z 8. B v projektovej časti.
      2.miesto Jakub B. z 9. B  
      3. miesto Kristína M. v prakticko - teoretickej časti
      .

      20. 3. 2019 postúpili na krajské kolo, kde boli úspešní a obsadili tieto miesta:
      5. miesto: Jakub B.  v prakticko - teoretickej časti,
      5. miesto: Gabriel O. v projektovej časti,
      7. miesto Emma F. v projektovej časti.

      Žiakom ďakujeme a gratulujeme im!!!
    • Ďalší úspech našich štvrtákov!
     • Ďalší úspech našich štvrtákov!

     • V piatok 22.3.2019 na ZŠ Mudroňova sa naši štvrtáci spolu s pani učiteľkou Katkou S. zaslúžili o ďalší úspech. V minifutbale najmladších žiakov a žiačok 1. stupňa ZŠ - Mc Donald´s Cup si vo svojej skupine vybojovali postup do okresného kola a prebojovali sa tak medzi 6 najlepších škôl v obvode Bratislava! 
      Ďakujeme všetkým a držíme prsty. 

      Školu reprezentovali:
      Sofia V., Veronika Č., Juraj K., Maxim G., Boris K., Matúš J., Jakub V., Simon F., Martin P., Michal B. 

     • Navštívili sme múzeum

     • Žiaci 9. B triedy sa pod vedením p. učiteľa Hlockého dňa 21. marca zúčastnili výstavy venovanej životu a dielu fotografa, filmára a muzikológa Karola Plicku. Táto významná osobnosť československých dejín venovala veľkú časť svojho talentu a práce mapovaniu kultúrneho bohatstva Slovenska. Žiaci si prostredníctvom zaujímavého vzdelávacieho programu vyskúšali prácu vedcov v múzeu. Výstava zanechala hlboký dojem predovšetkým u tých žiakov, ktorí by sa v budúcnosti chceli venovať umeniu.

    • Kino
     • Kino

     • V stredu 27. 3. 2019 o 14.00 hod. kino LUMIÈRE

      film A K O  S I  V Y C V I Č I Ť  D R A K A  3

      vstupné 2,50 € film trvá 104 minút

     • Lipový pondelok, prvosienkový piatok

     • Ľudová múdrosť hovorí: Na každú chorobu vyrástla bylina. Bylinné čaje pomáhajú pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Majú liečivé alebo preventívne účinky. Vedia utíšiť brušné bolesti, odstrániť nespavosť či zmierniť utrápenú myseľ.

                  Predposledný januárový týždeň sa v školskom klube detí niesol v znamení čaju. Vyskúšali sme rôzne – lipový, bazový, repíkový, prvosienkový, ibištekový, mätový, ale i z ľubovníka bodkovaného, materinej dúšky, rebríčka obyčajného, lesnej jahody.

                  Lipové kvety slúžia na utíšenie reumatických bolestí, podporujú chuť do jedla. Prvosienka sa používa ako pomocný liek pri zápaloch horných dýchacích ciest. Rebríček obyčajný (myší chvost) zasa pri žalúdočných ťažkostiach. Repík sa osvedčil ako kloktadlo, materina dúška na vykašliavanie a pri bolestiach hrdla.

                                                     Marcela Duchková      Lipový pondelok, prvosienkový piatok - Obrázok 1
     • Aktivity KNICK-KNACK v školskom klube detí

     • V týždni od 15. do 18. januára 2019 si deti ŠKD vyskúšali svoju šikovnosť a obratnosť v žonglovaní. Pod vedením skúseného trénera sa im v rukách mihali kruhy, krúžky, kuželky, tetralopta, loptičky. Poznali zvuk nosovej flauty, z plastových pohárov postavili vežu tak, aby nespadla. Tí najodvážnejší si vyskúšali pedalo – špeciálny dopravný prostriedok, pri ktorom potrebujete silu v nohách, schopnosť udržať rovnováhu a veľký kus odvahy.

                                                     Marcela Duchková


      Aktivity KNICK-KNACK v školskom klube detí - Obrázok 1
     • Športové úspechy štvrtákov

     • Po krásnom 2. mieste v okresnom kole vo vybíjanej, prišiel ďalší športový úspech štvrtákov. 
      Dňa 8. 3. 2019 sa žiaci 4. A a 4. B pod vedením pani učiteľky Seňanovej zúčastnili okresného kola v prehadzovanej. Víťazné družstvo malo zabezpečený postup do krajského kola. Naši štvrtáci pristupovali ku každému zápasu veľmi zodpovedne, s túžbou zvíťaziť. 
      Čo si myslíte, ako to všetko dopadlo? 
      Celkovými víťazmi OK Bratislava I sa stalo družstvo v zložení Miško 4. A, Matúš 4. A a Veronika zo 4. B, ktorí si zabezpečili postup do krajského kola. 
      Našu školu okrem týchto žiakov reprezentovali aj: Janko 4. B, Sofinka 4. B, Jurko 4. B a súčasťou družstiev boli aj žiaci zo 4. B: Maxík, Jakubko , Dorotka a Hanka
      Touto cestou štvrtákom blahoželáme a víťazom držíme prsty v krajskom kole. 

     • P O Z V Á N K A

     • V sobotu 16. 3. 2019 sa uskutoční už 34. ročník akcie Pomoc ropuchám pri jarných migráciách na Železnej studničke v Bratislave. Pozývam všetkých záujemcov, ktorí majú radi prírodu a chcú jej pomôcť, na túto akciu. Stretneme sa o 8.30 hod. pod Červeným mostom a odtiaľ pôjdeme pracovať na úseky pri Klepáči a k prvému rybníku. Zadelenie do skupín a trvanie akcie závisí od počasia a počtu a zloženia účastníkov. Predpokladané ukončenie je cca o 13. hod. Dospelí budú kopať žliabok, deti budú nosiť drevo, zatĺkať kolíky, prichytávať fóliu a udupávať zeminu. Vlastné náradie – väčšie kladivo, motyka, príp. sekera – sú vítané. Vhodné je športové oblečenie, pevná obuv, pracovné rukavice, pršiplášť, jedlo, pitie a dva pätnásťminútové cestovné lístky na autobus č. 43 v hodnote 0, 70 € pre dospelého a 0, 35 € pre dieťa (ak pôjdeme pracovať k prvému rybníku). Teším sa na Vašu účasť. Ďakujem

                 

                                                                                                    Marcela Duchková

    • "Vzdorujeme extrémizmu" - medzinárodný projekt pre žiakov 5. ročníkov.
     • "Vzdorujeme extrémizmu" - medzinárodný projekt pre žiakov 5. ročníkov.

     • "Vzdorujeme extrémizmu" - medzinárodný projekt pre žiakov 5. ročníkov.
      "Vzdorujeme extrémizmu" je medzinárodný projekt zameraný na rozvoj kritického myslenia, akceptovania názorov  a kultúrnych odlišností na globálnej úrovni. Realizácia projektu prebieha pod záštitou MPC na viacerých slovenských školách, no zároveň je udržiavaná aktívna spolupráca so školami z Walesu a Norimbergu (v rámci programu Erasmus+).  Na našej škole projekt vedú zaškolení učitelia dejepisu a realizácia prebieha so skupinou žiakov piateho ročníka. 

      Dňa 19.2. 2019 sme v rámci tohto projektu privítali v priestoroch školy delegáciu učiteľov z Walesu a Norimbergu.   Delegácii sme odprezentovali a spoločne aktíve prediskutovali realizáciu spomínaného  projektu a zároveň sme priblížili chod a históriu našej  školy. Táto vzácna návšteva priniesla množstvo zaujímavých skúsenosti a podnetov ako učiteľom, tak aj žiakom našej školy.

      Veríme, že s pozitívnymi pocitmi od nás odchádzali aj naši milí hostia.

      Pozrite si fotografie o priebehu akcie.

                                                                                                                                                                           M. L.

     • RODIČIA ČÍTAJÚ DEŤOM

     • Vo štvrtok 7.3. navštívil žiakov 2. A triedy otec Grétky M. Ešte pred vyučovaním sa s deťmi skamarátil. Hneď po zvonení si sadol medzi ne na koberec a porozprával niečo o sebe a o svojej práci v nadácii. Jeho cieľom je, aby deti viac čítali a aj preto sa ponúkol prečítať im úryvky z knihy Opice z našej police. Všetci pozorne počúvali, smiali sa a pekne reagovali. Bolo to veľmi milé a snáď sa pridajú aj iní rodičia. Bolo by to fajn.                                

                                                                                     tr. uč. JJ

     • Burza kníh


     • BURZA KNÍH

        

                      Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt knihySúvisiaci obrázok

       

      pre deti, ktoré rady čítajú, bude

      v stredu  13. marca 2019.

    • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo
     • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

     • 14.2 2019 sa konalo školské kolo v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

      Sme radi, že v I. kategórii sa zúčastnilo celkovo až 18 žiakov 2. - 4. ročníka.

      I. kategória

      Poézia

      1. Michaela  3.B

      2. Viktoria  3.A

      3. Tamara  2.B

      Próza

      1. Hana 2.A

      2. Michal 4.A

      3. Liliana  3.B

      Dňa 19.2.2019 sa konalo školské kolo II. a III. kategórie. Žiaľ, zúčastnilo sa len 8 recitátorov. Takúto slabú účasť v II. a III. kategórii sme ešte nemali. Čo nás ale teší, že nám rastie slušná recitátorská mládež.

      II. kategória

      Poézia 

      1. Dalia 5.A

      Próza

      1. Andrea  5.C

      2. Jakub  6.A

      3. Kristína  5.C

      III. kategória

      Poézia

      1. Oliver  7.A

      Próza

      1. Sára  7.A

      2. Diana 7.B

      3. Veronika 7.B

      Chcem poďakovať všetkým žiakom, ktorý sa zúčastnili školského kola HK. Poďakovanie patrí aj učiteľom slovenského jazyka a I. stupňa za prípravu žiakov.Víťazom držíme palce, budú nás reprezentovať na obvodnom kole, ktoré sa bude konať 19.3.2019 na ZŠ M. Alexie.

     • Exkurzia v TV Markíza

     • Dňa 29. januára 2019 žiaci 4.A navštívili TV Markíza, kde si za prítomnosti sprievodcu prezreli štúdio Televíznych novín, Telerána, miestnosť pre osvetľovačov, kameramanov a reportérov. Počas exkurzie žiaci dávali sprievodcovi a zamestnancom televízie kopec otázok týkajúcich sa práce moderátorov, reportérov a celého televízneho štábu. Dozvedeli sa množstvo zaujímavosti, ktoré sú spojené s každodenným vysielaním a bežný divák to v pohodlí obývačky nevidí. Exkurzia bola veľkým spestrením ich školských povinností a praktickým upevnením učiva, ktoré preberali na hodine čítania.

       L.K.

     • Beseda s lekárom

     • Dňa 12.2. 2019 žiaci 3.A a 3.B sa zúčastnili besedy o bezpečnosti používaní liekov. Pani doktorka MUDr. Viera Fialová žiakom vysvetlila aké je dôležité dodržiavať presné dávkovanie lekárom predpísaných liekov. Poučila deti o rizikách svojvoľného používania liekov. Žiakom odpovedala na rôzne otázky. Stretnutie s detskou lekárkou žiakov obohatilo o nové poznatky, za ktoré pani doktorke ďakujeme.    O. Peťovská

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou Milana Rastislava Štefánika
   • skola@zsgrosslingova.sk
   • +421 2 5292 3482
   • Grösslingová 48, 811 09 Bratislava
   • 31810993
   • 2021687118
   • Mgr. Mária Hronská riaditelka@zsgrosslingova.sk 0915 724 351
   • Mgr. Michaela Hrnčiarová michaela.hrnciarova@zsgrosslingova.sk 0915 724 350
   • Michaela Vrabková +421 2 5292 3750 zsgrosba.ms@gmail.com
   • Ing. Monika Hatalová vychovnaporadkyna@zsgrosslingova.sk
   • Ing. Eva Ťažká +421 2 5296 8417 zsgrosba.sj@gmail.com
   • PhDr. Marcela Duchková marcela.duchkova@zsgrosslingova.sk 0903 873 284
   • Mgr. Diana Kuthanová diana.kuthanova@zsgrosslingova.sk +421 2 5292 3482