• Pozvánka

10.02.2020 09:34

POZÝVAME VŠETKY DETI NA

V STREDU 12. 2. 2020 o 14.00 hod. v telocvični 1. stupňa.

Vstupné dobrá nálada a originálna maska.

• Oznam - kino

21.01.2020 13:16

V stredu 29. 1. 2020 o 14.00 hod. kino LUMIÈRE

film  TROLL Príbeh o chvoste

vstupné 2,50 € film trvá 90 minút.

• MIKULÁŠ v Bibiane

21.01.2020 13:13

Poznáte príslovia o anjeloch a čertoch? Ak nie, mohli ste 6. decembra 2019 navštíviť Bibianu. Vypočuli by ste si anjelsko-čertovské prekáračky alebo „hádku“ o tom, kto ich pozná viac. Tento súboj nemal víťaza. Veď posúdiť, ktoré sú krajšie a originálnejšie, bolo veľmi ťažké. Hovorí sa: Dobrý ako anjel. Múdry ako anjel. Pekný ako anjel. Čo je šeptom, to je s čertom. Nemaľuj čerta na stenu. Bojí sa ako čert svätenej vody. Čert tvrdil: My čerti sme najlepší. Anjel povedal: My anjeli sme prítulnejší. Rozhovor anjela s čertom prerušil svojím príchodom Mikuláš. Chvíľu sme naňho síce museli čakať, ale oplatilo sa. Po naliehavom volaní detí nakoniec prišiel aj s veľkým košom. Deti mu zaspievali a za odmenu od neho dostali hodnotné darčeky v originálnej taške Bibiany.

A to nie je všetko. Na začiatku privítali deti IV. oddelenia ŠKD (2. B) škriatkovia, ktorí ich sprevádzali po všetkých kútoch Bibiany. Najprv sa deti naučili pieseň pre Mikuláša, upiekli si voňavé medovníky, zhotovili si vianočné pozdravy a pozreli si zaujímavé výstavy. A nakoniec... ale to už viete.

MD

• Strašilo aj v 2. B

20.09.2020 11:08

Slovenské národné múzeum – Prírodovedné múzeum aj tento rok zorganizovalo podujatie s jesennou tematikou. Súťaž pre deti od 7 do 11 rokov, ktoré sa neboja tmy, sú hravé a chceli by zažiť tajuplný večer v spoločnosti zvierat, rastlín, pradávnych zabudnutých tvorov a pravekých ľudských pozostatkov (rozumej múmií a kostier), našla svojich priaznivcov aj v IV. oddelení ŠKD (2. B). Stačilo poslať fotografiu prírody na tému Farebná jeseň a autori najzaujímavejších fotografií sa ocitli jednou nohou vo finále. Finálový večer sa pre víťazov uskutočnil 14. novembra 2019. Strašidelní sprievodcovia ich previedli cez všetky úlohy a nástrahy v nočnom múzeu. Jediné, čo deti na tejto ceste potrebovali, boli vedomosti a čelovka.

Do súťaže sa zapojilo deväť detí. Fotografie farebnej jesene boli krásne a zaujímavé. Esterka, Nelka, Dominik, Lenka, Jakubko, Maya, Carlottka a Erin sa zmenili na pátračov, ktorí so svojimi strašidlami – zelenou vílou, čarodejnicou, černokňažníkom, Batmanom, hladným strašidlom a inými – úspešne splnili všetky úlohy. Pri pátraní napríklad zistili, že najväčšia ryba, ktorá kedysi žila v Dunaji bola vyza, v Tichej doline vo Vysokých Tatrách sa našli stopy dinosaurov a najstarší zachovaný herbár na Slovensku je herbár mnícha Cypriána z Červeného Kláštora. Aj to, že najväčšia jedlá huba veľkosti futbalovej lopty, ktorá v čerstvom stave vážila 8 kilogramov a teraz ju vystavujú v múzeu, sa nazýva rozpadavec obrovský.

Za úspešné zvládnutie úloh v dobrodružnej výprave a prejavy odvahy dostali všetci diplom s titulom Superpátrač. Všetkým sa ušla kopa darčekov – vitoši, peňaženka, magnetky, časopisy, pexeso, kľúčenka, reflexný smajlík...

MD